Navigace

Obsah

Blízké okolí

V okolí se nachází několik zajímavých míst a památek, které si jistě zaslouží zmínku na našich stránkách.
 

Lochousický rybník

Lochousický rybník je průtočný rybník na Touškovském potoce ležící pod Starým rybníkem, severozápadně od Lochousic u silnice II/230 v nadmořské výšce 401 m. Rybník je poměrně pozdního založení, v době druhého vojenského mapování ještě neexistoval. Rybník je protáhlý v jihovýchodním směru, jeho délka přesahuje 500 m a v nejširším místě má přes 100 m. Při rozloze 6 ha zadržuje rybník okolo 160 tisíc m³. Na potoku mezi Lochousickým rybníkem a Starým rybníkem je malá kaskáda.Lochousický rybník je ve vlastnictví Klatovského rybářství.

Lochousický rybník

Starý rybník

Starý rybník je průtočný rybník na Touškovském potoce ležící v nadmořské výšce 406 m mezi Lochousicemi a Vrhavčí. Rybník je protáhlý v západovýchodním směru, jeho délka je přibližně 750 m a šířka přibližně 100 m. Rozloha Starého rybníka je 9,2 ha a množství zadržované vody přibližně 120 tisíc m³. Starý rybník je také ve vlastnictví Klatovského rybářství.


 splav u Starého rybníka

Splav u Starého rybníka

Rybník Za Lojíků

Rybník místního názvu „Za Lojíků“ je malá vodní nádrž nebeského charakteru, která se nachází jižně od obce Lochousic o ploše hladiny cca 0,38 ha. V roce 2016 zde vzniklo odpočinkové místo pro cyklisty a pěší s krásným výhledem na vodní plochu a zemědělskou krajinu.

rybník Za Lojíků

odpočinkové místo - altán